Humbja me Barcelonën, futbollisti i kundërvihet Guardiolës: Pse më le në stol?

aguero-guardiolaHumbja me Barcelonën i ka shkaktuar jo pak probleme Guardiolës. Përvec “sulmit” nga mediat, ai është përplasur edhe me një nga yjet e skuadrës së Manchester Cityt.

Polemikat kanë nisur, pasi Guardiola e la në stol Agueron në ndeshje me Barcelonën gjë që nervozoi shumë mediat dhe analistët në Angli.

Por trajneri nuk tërhiqet nga vendimi i tij edhe pse në stol ka lënë sulmuesin më të paguar në Premier Ligë, i cili merr 150 mijë paund në javë.

“Unë kam biseduar me Sergio, ai u tregua i kuptueshëm dhe na ndihmoi nga stoli. Nëse Sergio vendos të largohet ai është vendimi i tij”, ka thënë Guardiola para gazetarëve.

Manchester City u mund me rezultat 4:0 në “Camp Now” nga Barcelona.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E çuditshme, ja cfarë i bën lojtari brazilian kundërshtarit të tij

Një situatë e cuditshme ka ndodhur në përballjen mes skuadrave Deportivo Capiata – ...