“Dua të të bëj të lumtur”, ja historia e vogëlushit që përloti Arbanën dhe publikun

arbana-osmaniProgrami më i ri “Dua të të bëj të lumtur”, që prezantohet nga Arbana Osmani në Top Channel, ka nisur mbrëmjen e së shtunës me emocione shumë të forta.

Programin e ka hapur një djalosh 8-vjecar nga Kukësi, që me historinë e tij ka përlotur edhe vetë Arbanën.

Kliko per me shume info

Migers Syla ka lindur dhe jeton në Morinë të Kukësit, si çdo bashkëmoshatari tjetër i pëlqente të luante jashtë shtëpisë me shokët. Familja e tij, e përbërë nga prindërit Selvie dhe Sali, si dhe motra Klarisa është një familje e thjeshtë, me pak mundësi ekonomike, por e mbushur me dashuri, forcë dhe dinjitet. Një vit më parë, Migersi shkoi të luante në shtëpinë ngjitur me shokët që i kishte si vëllezër. Nëna e tij po bënte punët e shtëpisë kur dëgjoi një të shtënë dhe më pas shumë klithma.

LEXO EDHE:  Zbulohen të tjera skandale mes çiftit Tristan dhe Khole

Më pas, ajo pa menjëherë shokun më të madh të djalit që bërtiste me fjalët: “Të kemi plagosur Gersin”! Ajo nisi të vraponte drejt shtëpisë së fqinjve, ku pa djalin e saj të mbuluar me gjak. Ai, duke u mbështetur pas murit kërkonte forcat e fundit për të shkuar drejt nënës dhe t’i thërriste për ndihmë, para se të rrëzohej në tokë dhe të mbyllte sytë. Ajo e mori djalin në krahë ndërkohë që të gjithë bërtisnin: “Ka vdekur, djali yt ka vdekur!” Por Selvia i shikonte dhe vazhdonte të vraponte duke i thënë vetes: “Jo. Djali im nuk ka vdekur!”

LEXO EDHE:  Gena, një rrëfim ndryshe: Deep Purple, frymëzimi im

Që nga ky moment, për familjen Syla nisi një kalvar vuajtjesh. Djali u dërgua në Spitalin e Tiranës me një helikopter. Mjekët gjetën në gojën e tij disa plumba, me të cilat shokët e kishin plagosur padashje. Ai qëndroi në reanimacion për 7 ditë, pa mundur të hante apo të merrte frymë vetë, pa ndihmën e një aparati. Më pas e transferuan në Spitalin e Traumës, ku qëndroi për 43 ditë dhe ku ka bërë 2 ndërhyrjet e para. Sot, Gersi ka ende probleme të mëdha dhe mbi të gjitha është një fëmijë që nuk mund të dalë më jashtë shtëpisë dhe të jetojë si gjithë shokët sepse i vjen turp dhe nuk mundet.

LEXO EDHE:  Vdekja e parakohshme e Aviciit, dalin rezultatet e autopsisë

Ndaj, për këtë arsye “Dua të të bëj të lumtur” i ka dhënë sot prindërve lajmin se djalin do ta operojnë e do ta kthejnë me buzëqeshjen që kishte më parë. Ky ka qenë një moment prekës për prindërit por edhe për publikun. “Dua të të bëj të lumtur” vazhdon transmetimin me të tjera histori emocionuese…

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here