Histori Prekëse:/ 15-vjeçarja vuan nga një sëmundje e pashërueshme, pamja e saj do t’ju shokojë (Foto)

UntitledProgeria Hutchinson-Gilford vuan nga një mutacion gjenetik i pashërueshëm, i cili shkakton plakjen e shpejtë dhe deformimin e kockave.

Magali është një nga 250 fëmijët në botë të prekur nga kjo sindromë fatale dhe ajo tani ka mbushur 15 vjet por pamja e saj nuk tregon të njëjtën gjë.
Jetëgjatësia mesatare e të mbijetuarve ndaj këtij sindromi është mosha 13 vjeç, por Magali tani është 15 dhe familja thonë se është rast i veçantë i këtij mutacioni.
Edhe pse në këtë gjendje shëndetësore, Magali ka një shpirt luftarak dhe shpreson të merret në mjekim nga një spital në Boston, mjekët e të cilit kanë gjetur një ilaç që ngadalëson dëmtimet që shkakton Progeria.
Motra dhe familja e saj tregojnë se ajo edhe pse në këtë gjendje shëndetësore është e lumtur dhe e buzëqeshur, ndërsa familjarët shpresojnë që spitali të marrë në trajtim vajzën e tyre./gazetaekspres/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Ku**, do t’vras…”, ofendon rëndë gruan e cila i shkruan mesazh të dashurit të saj, shokohet kur zbulon fshihet pas atij numri (Foto)

Një reagim aspak i hijëshëm ka ardhur nga një femër xheloze, kur ...