Histori prekëse/ Vogëlushja mëson në kushte mjerane, ja si e shmang shiun dhe erën (Foto)

UntitledKjo vogëlushe nga Kina ka prekur shumë njerëz me veprimin e saj. Edhe pse pa një strehë mbi kokë, e ulur në cep të trotuarit ajo vendos një batanije në kokë për të bërë detyrat.
Ji Honghong e kalon çdo fundjavë duke lypur me babanë e saj në rrugët e Kinës. Në një moment, për t’iu shmangur erërave dhe pikave të vogla të shiut, vajza mbulon kokën me batanije dhe vazhdon të bëjë detyrat.
Fotot prekëse u bënë në kryqëzimet e rrugëve Yimeng dhe Hongqi në qytetin Linyi.
Ji për momentin është në klasën e parë dhe pavarësisht se e pa strehë dhe e varfër në kulm, ajo është shumë e përkushtuar ndaj librave.
Epo nëse fëmijët tuaj ankohen për detyrat, tregojani atij këto foto./Joq.com/

Kliko per me shume info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.