Hiqni njollat nga fytyra me përbërës natyral, ndiqni këshillat…

UntitledPothuajse çdo mashkull ose femrër ka problem me njollat që shfaqen në fytyrë. Por edhe pse të gjithë mendojnë se është një problem madhor ndoshta nuk është i tillë. Është një metodë populllore për të bërë një maskë që do tju ndihmojë të largoni njollat. Formula e maskës përmban ulli dhe kafe turke, shkruan Gazeta Express.
Mirë po si ta përgatisim?
Merrni një lugë gjelle vajulliri dhe një lugë kafe turke. Fillimisht këto përziejini. Gjatë përzierjes do të vëreni që kokërrizat e kafes kanë filluar të shtypen (zbuten). Atëherë merrini me gishtin tregues dhe vendosnini të pikat e zeza të fytyrës. Fërkojini me kujdes për 2 minuta dhe pastaj lajeni fytyrën me ujë të ftohtë. Mjafton që këtë veprima ta bëni një herë në javë.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Dy persona pasi kanë mbushur makinën e tyre me karburant kanë tentuar ...