Hashash në shkollat 9-vjeçare, skandali vazhdon…

UntitledKatër nxënëse të klasës së tetë në shkollën e fshatit Bilaj në Fushë Krujë, kanë shfaqur probleme shëndetësore, gjatë pushimit të gjatë në klasë. Vajzat janë transportuar menjëherë në spital, me të dridhura dhe vështirësi në frymëmarrje.

Burime për “BalkanWeb” bëjnë të ditur se vajzat u kanë rrëfyer mjekëve se kur janë futur në klasë, pas pushimit të gjatë kanë, vënë re se klasa ishte e mbushur me tym.
Dyshohet se në klasë është konsumuar hashash, çka ka shkaktuar dhe problemet shëndetësore të vajzave të mitura.

Pak javë më parë në urgjencën e QSUT-së u paraqitën disa nxënës shkolle, të cilët kishin të njëjtat simptoma me vajzat e Fushë Krujës. Pavarësisht se u ngritën dyshime për konsumim droge në shkollë, asgjë nuk u konfirmua.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Reagimi/”Shqiptarët kanë shpresë te Donald Lu, le të çirret Berisha dhe gjithë antiamerikanët”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish lidhur me “Reformën në Drejtësi”. Ngjela ...