“Hajde prapë, ose të vras!” Arrestohet 50-vjecari, përndiqte ish-bashkëjetuesen

arrestim-burg-620x330Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet për përndjekje. Bëhet e ditur se në pranga ka përfunduar shtetasi Armando.T.

Sipas burimeve policore, Armando ishte dënuar nga Gjykata e Durrësit me 4 muaj burg pasi përndiqte prej gati një viti shtetasen me inicialet F. H., me të cilën kishte bashkëjetuar deri në vitin 2015.
Policia ka njoftuar se 50-vjeçari e përndiqte fizikisht ish-bashkëjetuesen e tij. Madje së fundmi ai e kishte kërcënuar duke i thënë: “Hajde sërish tek unë, ose do të të vras”.

Mësohet se materialet në ngarkim të 50-vjecarit i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Përndjekje dhe kërcënim të një personi”.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

gruja-thonjte

Tiranë, në kërkim gruaja “e tmerrshme”, shpoi gomat e katër makinave

Policia e Tiranës ben me dije ne komunikaten ditore te saj se ...