Sheikët i japin dritën jeshile, Guardiola “i rrëmben” futbollistin Bayernit

Kliko per me shume info

guardiolaTrajneri Pep Guardiola ka filluar të mendojë që tani për merkaton e radhës.

Tabloidit britanik “The Sun” shkruan se spanjolli i ka kërkuar drejtuesve të klubit të tij që të fillojnë të punojnë për të sjellë në ishull David Alaban, nga Bajerni i Mynihut.

Kliko per me shume info

Ky futbollist ishte një nga më të preferuarit e spanjollit teksa drejtonte klubin bavares dhe tani e kërkon tek skuadra e re.

Çmimi i Alabës është 40 milionë paund, dhe për sheikët e Sitit, kjo është diçka e parëndësishme, pasi drejtuesit janë të gatshëm që të plotësojnë çdo kërkesë të strategut spanjoll.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.