I shpërthen granata në duar, humb jetën 51-vjeçari

policia2015Një granatë, e cila i ka shpërthyer në duar i ka marrë jetën një 51-vjeçari në Mirditë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kurbnes, ku viktima me iniciale V. Ll. gjeti granatën në tokë dhe e mori për ta transportuar, por i shpërtheu në duar.Blutë e policisë që janë njoftuar nga familjarët e të ndjerit për ngjarjen e rëndë bëjnë me dije se lënda plasëse ishte një granatë këmbësorie që kishte mbetur në banesën e 51-vjeçarit që prej vitit 1997./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdekja e 16-vjeçares, dëshmia e taksistit: Si humbi ndjenjat dhe më pas…

Disa ditë pas rihapjes së hetimeve, nga autoritetet greke, për vdekjen e ...