I shpërthen granata në duar, humb jetën 51-vjeçari

policia2015Një granatë, e cila i ka shpërthyer në duar i ka marrë jetën një 51-vjeçari në Mirditë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kurbnes, ku viktima me iniciale V. Ll. gjeti granatën në tokë dhe e mori për ta transportuar, por i shpërtheu në duar.Blutë e policisë që janë njoftuar nga familjarët e të ndjerit për ngjarjen e rëndë bëjnë me dije se lënda plasëse ishte një granatë këmbësorie që kishte mbetur në banesën e 51-vjeçarit që prej vitit 1997./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.