Itali, 114 vjedhje me vlerë 200 mijë euro, si u zbuluan shqiptarët

Kliko per me shume info

tre-shqiptaretPlot 114 vjedhje me një vlerë totale prej 200 mijë euro. Grupi i shqiptarëve grabitës, që prej korrikut të vitit 2015 deri në janar të 2016 tmerruan Italinë veriore.

Nga 20 urdhër-arreste që janë lëshuar gjithsej, policia italiane ka ndaluar edhe dy shqiptarë të tjerë. Gjatë operacionit të koduar “Selfie” në pranga ka përfunduar Bedri Demaj, 31 vjeç dhe Armir Gjecaj, 26 vjeç.

Kliko per me shume info

Të dy shqiptarët, në bashkëpunim me Ilir Ndrejaj janë autorë të të paktën 4 grabitjeve. Gjatë “aktivitetit” të tyre ata nuk kanë nguruar të qëllojnë dhe me armë.

Ilir Ndrejaj u arrestua në janar, ndërsa gjatë aksionit dy të tjerët ( Bedri Demaj dhe Armir Gjecaj) arritën të arratiseshin. Pjesë e bandës është dhe Dorjan Gjoka, i cili pritet të ekstradohet nga Shqipëria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.