Grabitja e bankës në ish-Bllok, lirohet djali i Nehat Kullës

grabitja-bllokuGjykata e Tiranës liroi sot Robert Kullën, i cili ishte i dyshuar për grabitjen e një banke të nivelit të dytë në zonën e ish-Bllokut.

Pas masës me burg prej 45 ditësh, gjykata nuk ka gjetur prova të mjaftueshme që Kulla të rezultojë të jetë një nga autorët e dyshuar.

Më 3 tetor Gjykata e Tiranës dha një masë sigurie shtesë për Robert Kullën pas masës së parë prej 30 ditëve.

Djali i Nehat Kullës dhe dy të dyshuarit e tjerë, Roland Liti dhe Alan Babameto, mohuan të kenë “gisht” në vjedhjen e 20 mln lekëve nga një bankë në Bllok më 8 gusht të këtij viti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas, zbulohen tre autorë të tjerë, ish-të dënuar në Greqi

Identifikohen tre autorët e tjerë të cilët kanë marrë pjesë në supërgrabitjen ...