Grabitet pika e këmbimit valutor, autorët hyjnë gjatë natës dhe marrin kasafortën

policia-durresNjë pikë këmbimi valutor është grabitur në qendër të Fushë Krujës. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës.
Policia e Durrësit njofton se nga këqyrja e vendit të ngjarjes është konstatuar se autorët kanë thyer zgarën e hekurit të dritares së një dyqani ngjitur me pikën e këmbimit valutor dhe më pas kanë hapur murin e kësaj të fundit.

Autorët kanë marrë kasafortën e pikës së këmbimit valutor me rreth 1 000 000 lekë, thanë burimet e Policisë.

Vijojnë hetimet për zbulimin dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe zbulimin e autorëve

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia fillon aksion masiv kunder fares se kanabisit

Policia ka nisur një aksion masiv në të gjithë vendin, me qëllim ...