Google e Facebook vendosin kabllo nënujore nga SHBA në Kinë

Kliko per me shume info

kabllo-facebook-googleDy gjigantët teknologjikë “Google” dhe “Facebook”, janë bërë së bashku për të ndërtuar një kabllo fibër-optike, e cila do të vendoset nën det, nga qyteti Los Angels për në Hong Kong.

Kabllo planifikohet të lëshohet në përdorim në vitin 2018, e cila është projektuar për të sjellë më shumë frekuenca në mënyrë që transmetimi i të dhënave të mos dështoj, përderisa përdoruesit e “Google” dhe “Facebook” përdorin platformat e tyre.

Kliko per me shume info

Kjo është kabllo e gjashtë nënujore, të cilën “Google” e ka marrë në pronësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.