“Delja e zezë”, goditet banda kriminale, ja kodet e komunikimit (Përgjimet)

“Delja e zezë”, është ky operacioni i fundit i zhvilluar nga policia italiane, e cila ka shkatërruar një organizatë kriminale që merrej me trafikun e drogës, nga Shqipëria.

Në ranga kanë përfunduar 11 persona, u sekuestruan 4 kompani, 7 makina, 6 motoçikleta, 13 llogari bankare me vlerë rreth 750 mijë euro. Grupi shiste rreth 40 mijë euro kanabis në muaj.

S.V: Ti do të shkosh të ngarkosh

M.C: Po, por nuk ka shumë për të marrë, por nuk është problem im, unë shkova në Shqipëri. Sot duhet të nisesha sërish, dhe nuk shkova sepse anija nuk ishte. Deti ka dallgë. Nesër nisem… Por e kanë djegur, nuk ka shumë…

S.V: Po e di.

M.C: Po e bëjnë gjithçka me llamba, kjo është e gjitha më thanë. Është e mbledhura e një viti më parë

Kjo është një nga bisedat e shumta që policia italiane ka arritur të përgjojnë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...