Gjyqtari i kurseu 30 vite burg përdhunuesit, arsyeja do iu shokojë!

largea_gjykata1356353508Martin Joseph Blake u dënua me 30 vite, të cilat të gjitha u hodhën poshtë nga gjyqtari i seancës së tij gjyqësore.

Ai pranoi se kishte përdhunuar një 12-vjeçare, ndërkohë që dënimi i tij është pezulluar. Blake u dënua në gjykatën e Monatanas me 30 vite burg. 40-vjeçari pranoi se e kishte përdhunuar të miturën vetë një herë.

Gjyqtari John C. McKeon, nuk i ndoqi rekomandimet dhe e la atë të lirë, sepse shkonte në kishë dhe ishte penduar për krimin që kishte bërë.

Në internet është ngritur një peticion për dënimin e Blake.
“Është koha të fillojmë të ndëshkojmë gjyqtarët që lënë të lirë këta monstra. Është koha ta heqim nga karrigia gjyqtarin McKeon”, citonte peticioni.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gjenden në det 27 trupa të pajetë të migrantëve

Trupat e pajetë të 27 migrantëve janë gjetur në Libi, ndërsa 13 ...