Ulet një avion sportive në Gjirin e Lalzit, për çfarë bëhet fjalë?

UntitledNjë avion është parë nga banorët e zonës mbi Gjirin e Lalzit pasditen e sotme. Një prej banorëve ka dërguar fotot e avionit në BalkanWeb, duke fluturuar mbi Gjirin e Lalzit. Sipas banorëve avioni sportiv ka bërë dy fluturime mbi bregdet në orën 16:00 dhe është larguar. Banorët e kanë fotografuar nga një lokal në breg të detit dhe avioni duke shumë qartë dhe afër tokës. Avioni ka tentuar të ulet dhe është afruar shumë pranë tokës por pasi është pikasur nga banorët është larguar. Nuk dihet nëse ka qenë për turizëm apo për ndonjë aktivitet tjetër të paligjshëm.

Ditët e fundit ka pasur shumë raportime për lëvizje avionësh, duke nisur që nga Kavaja e deri në Gjiri./balkanweb/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Fiks Fare”, mësuesja mallkon dhe kërcënon nxënësit në shkollën e Surrelit

“Fiks Fare” denoncoi këtë të enjte një skandal të ndodhur në një ...