Gjermani, shpërthen fabrika kimike, në Ludwigshafen

gjermaniiNe Gjermani ka shperthyer fabrika kimike BASF, në rajonin industrial të Ludwigshafenit.

Bëhet e ditur se nga shpërthimi i gjigantit kimik BASF, janë lënduar disa persona, ndërkaq disa punëtorë të fabrikës konsiderohen të humbur.

Shpërthimi ka ndodhur në orën 11.30, sipas orës lokale. Lokaliteti, ku ndodhi ngjarja, shtrihet në pjesën veriore të limanit, ku ruhen lëndë djegëse dhe gazëra.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

srebrenica

Aktakuzë ndaj 6 serbëve të Bosnjës për krime afër Srebrenicës

Një prokuror boshnjak ka akuzuar gjashtë serbë të Bosnjës dhe Hercegovinës për ...