Zbardhet dëshmia, ja cfarë tha në gjyq ish-gardisti grabitës i karburanteve

UntitledGjykata e Tiranës ka caktuar për ish gardistin Geraldo Guci masën e sigurisë “arrest me burg”, pasi ky i fundit akuzohet se ka vjedhur disa karburante në Tiranë.

Guci ka pranuar akuzat dhe ka thënë se për kryerjen e grabitjeve përdorte një pistoletë lodër që të frikësonte punonjësit e karburanteve.

Ai u shpreh se vjedhjet i bënte për të shlyer borxhet. Ish gardisti u arrestua para disa ditësh pasi u publikuan pamjet e kamerave të sigurisë, ku ai shfaqej me armë në dorë e kapuc në kokë teksa grabiste pikat e karburanteve.

Guci e linte automjetin e tij në një distancë të konsiderueshme dhe pasi bënte kontrollimin e zonës hidhej në aksion, pas grabitjeve ai largohej në këmbë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vrau shqiptarin e plagosi një tjetër, jepet dënimi pas 20 vitesh për 37-vjeçarin

Një kurd 37-vjeçar është dënuar me katër vjet e tre muaj burg, ...