Kapen “pasanikët” e Tiranës, gara me makina super-luksoze, ja emrat

makinaaaPolicia e Tiranës ka shoqëruar 9 persona, të cilët me mjetet e tyre bënin gara shpejtësie nëpër rrugët e kryeqytetit.

Burime të policisë njoftojnë se Joni E, i cili drejtonte një makinë Volkswagen dhe Ilia. V, i cili drejtonte një Mercedes Benz u ndaluan pasi bënin gara në Unazën e Madhe të Tiranës, nga Mbikalimi tek Kopështi Zologjik, në drejtim të një qendre tregtare.

LEXO EDHE:  Deputeti gjerman Krichbaum godet Ramën: Hapja e negociatave, e parakohshme
Kliko per me shume info

Ndërkohë, tek Sheshi “Nënë Tereza”, janë konstatuar duke bërë gara me shpejtësi, si dhe duke bërë “Drift”, mjetet,

– Honda, me drejtues Alban Z.

– Mercedes Benz, me drejtues Klajdi K.

– BMW, me drejtues Artur T.

– Mercedes Benz, me drejtues Albert M.

– Nissan, me drejtues Ledon N.

LEXO EDHE:  Falimentimi i "Gulf", Bes Lallaku reagon për herë të parë: Kepërdorën imazhin tim

– Mercedes Benz, me drejtues Skerdi A.

– Mercedes Benz, me drejtues Ledio P.
Policia sqaron se drejtuesit e këtyre mjeteve u ndëshkuan nga agjentët verifikues me masë administrative plotësuese.

Sipas efektivëve të Tiranës, këta drejtues janë bërë rrezik për shoferët, si dhe përdorues të tjerë të rrugës, gjithashtu dhe shqetësim për banorët e zonës.

Makinat e tyre, sqaron policia, janë dërguar në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dhe disa prej tyre do t’i nënshtrohen ekzaminimeve teknike, pasi dyshohen të kenë bërë modifikime (ndryshime konstruktive) në sistemin e shpejtësisë dhe pamjes së jashtme (mjete sportive).

LEXO EDHE:  Rekomandimet, Qeveria i kërkon zyrtarisht Arta Markut: Të arrestohen "peshqit e mëdhenj"

Sipas policisë, këta drejtues do të ndëshkohen sipas përcaktimeve të Kodit Rrugor të Republikës së Shqiperisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here