Njihuni me Samsung Galaxy S8, super-telefoni që pritet të “pushtojë” botën!

Thashethemet e fundit thonë se pajisja elektronike e gjeneratës së fundit do ketë një ekran 5.5 inç ultra HD dhe nuk do ketë asnjë buton në ekran.
Telefoni celular i shumëpritur do riparojë disa nga dëmtimet që i janë shkaktuar firmës nga pajisja tyre më e fundit Samsung Galaxy Note 7.

Sipas Android Police, do ketë një ekran me rezolucion 4K, i cili do e bëjë perfekt për aplikacionet virtuale.
Pritet se Samsung do e lancojë Galaxy S8 në kongresin botëror të telefonave celularë në shkurt të vitit 2017.

Do ketë një procesor të zhvilluar dhe çipsa shumë të fuqishëm, të cilët i prodhon në masë vetëm kompania Samsung.
Në një deklaratë tha se produktet që do lancoheshin vitin e ardhshëm do bëheshin me teknologjinë e prodhimit 10 nanometër.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jaguari” konkuron BMW-në me këtë super-makinë

Divizionit ekskluziv i Jaguar Land Roverit që është përgjegjës për përforcimin e ...