Si të shpëtoni nga fyti i acaruar dhe i qelbëzuar, pa antibiotikë

bajameeEkzistojnë shumë medikamente që i vijnë në ndihmë këtij problemi, fakt është se ato mund të shkaktojnë edhe probleme anësore. Ja disa mënyra natyrale se si të menjanoni grykët e acaruara dhe të qelbëzuara.

Mjalti: është konsideruar si një nga “mrekullitë” e natyrës. Që kohë më parë mjalti ka qënë përdorur për grykët e acaruara. Merrni nga një lugë mjaltë dhe mbajeni në fyt disa sekonda pa e gëlltitur. Përsëriteni këtë proçedurë 3 herë në ditë, derisa fyti të jetë shëruar tërësisht.

Kliko per me shume info

Uthull molle musht: merrni një gotë ujë të ngrohtë dhe hidhni 2 lugë gjelle uthull molle musht. Përdoreni këtë lëng si gargare çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Uthulla e mollës është shumë e dobishme për të trajtuar infeksionet.gazeta shendeti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.