Futbollisti i Spanjës i shkruan Ermir Lenjanit në Instagram: Të lutem më fal!

lenjani-demtimiFutbollisit i kombëtares së Spanjës, Thiago Alcantara i ka dërguar një mesazh lojtarit të kombëtares shqiptare Ermir Lenjani, pas ndërhyrjes në ndeshjen e “Loro Boriçit”, e vlefshme për eliminatoret e kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Pas një dyluftimi në ajër mes dy futbollistëve, Lenjani përfundoi i gjakosur dhe u dërgua në spitalin e Shkodrës duke lënë fushën e lojës,

Alcantara i ka kërkuar ndjesë Lenjanit në rrjetin social “Instagram” për goditjen që i shkaktoi.

“Përshëndetje Ermir, të kërkoj ndjesë për goditjen aksidentale që të shkaktova. Të lutem prano faljen time dhe shpresoj të rikuperohesh. Nëse të nevojitet diçka më thuaj. Urimet më të mira, Thiago”, shkruan i ish-ylli i Barcelonës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dhuna në stadiumin e Kukësit, policit i thyhet shkopi i gomës duke goditur tifozin

Në ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit të luajtur pasditen e sotme në ...