Gjyqi ndaj Frrokut, Tom Doshi mungon në seancë, gjykata-policisë: Silleni me forcë!

Kliko per me shume info

tom-doshi20155Një seancë gjyqësore ishte parashikuar këtë të martë në ngarkim të ish-deputetit Mark Frroku, ku duhet të dëshmonte edhe deputeti Doshi.
Mirëpo deputeti Tom Doshi nuk është paraqitur në seancë, keshtu që gjykata ka urdhëruar policinë që t’a njoftojë.
Dy javë më parë Doshi u paraqit në Dhomën Penale të Gjykatës së Tiranës në cilësinë e dëshmitarit, por atë ditë nuk formohej trupi gjykues dhe deputeti nuk mundi të jepte dëshminë e tij.

Tom Doshi është thirrur si dëshmitar i prokurorisë në procesin ndaj Mark Frrokut i akuzuar për vrasje, fshehje të të ardhurave dhe ndërtim të paligjshëm.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.