Kujdes, mos e bëni këtë, ja c’ndodh kur harroni frenat e dorës

Në një autostradë të Zvicrës vuri re se makina e tij po lëvizte vetë, teksa sapo kishte dalë prej mjetit.

Pamjet e shpërndara nga Police Neuchateloise tregojnë se makina kalon mes përmes autostradës pa asnjë drejtues mjeti, por që fatmirësisht nuk pati probleme. Ngjarja ka ndodhur më 18 tetor, teksa drejtuesi i mjetit e ndiqte makinën nga pas.

Mjeti pasi bëri një hark brenda në autostradë ku kaloi dy makina dhe një kamion u ndal para një lulishteje. Shoferi kishte harruar të ngrinte frenat e dorës. Por kjo i kushtoi rëndë. Ai përballet me akuzën e vendosjes në rrezik të të tjerëve.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

artur-velo16

E pazakonta që ndodhi tek “E diela shqiptare”, i burgosuri hyn në sallë

Dicka e pazakonte ka ndodhur diten e sotme në emisionin “Të shihemi ...