Francë, dy shqiptarët tentojnë të vjedhin komisariatin e policisë

france-policetSipas mediave lokale, dy shtetas shqiptare ata tentuan u arrestuan pasi tentuan të vidhnin godinën e gabuar, atë të policisë.

Ngjarja ndodhi në provincën Ecully, pjesë e Lionit. Dy shtetasit shqiptarë të moshës 32 vjeç dhe 23 vjeç, u ngjitën nga muri në ndërtesën e Policisë Shkencore, objekt që ruhet 24 orë me kamera.

Ata kishin si synim të vidhnin kompjuterët e zyrave, por plani i tyre dështoi. Shqiptarët u identifikuan nga policia dhe u arrestuan. Nesër do të dalin para gjykatës së Lionit për masë sigurie.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

durres-kavaje

Aksident në superstradën Durrës – Kavajë, plagoset një person

Një aksident ka ndodhur në superstradën Durrës- Kavajë, ku si pasojë e ...