Fotoja në Snapchat i shkatërron jetën, burri i kërkon divorcin 2 orë pas martesës

martese14Një martesë në Arabinë Saudite zgjati vetëm dy orë, pasi nusja theu marrëveshjen, duke shpërndarë një foto nga ceremonia në Snapchat. Sapo dhëndri kishte mësuar se gruaja e tij i kishte dërguar miqve të saj foto nga ceremonia, i kishte paraqitur kërkesën për divorc.
Sipas të së përditshmes saudite ‘Okaz’, marrëveshja mes çiftit ishte nënshkruar paraprakisht.

“Ka pasur një marrëveshje mes motrës time dhe të fejuarit të saj se nuk do të përdorin aplikacionet e mediave sociale si Snapchat, Instagram ose Twitter, për të postuar ose dërguar dikujt foto. Për fat të keq, motra ime nuk e respektoi marrëveshjen, duke bërë që dhëndri të marrë një vendim tronditës, divorcin.”, mësohet të jetë shprehur vëllai i nuses.

Ngjarja në fjalë ka shkaktuar pakënaqësia nga të dyja familjet, ku secila palë mbronte versionin e saj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...