Kur mjekët vrasin! Ja si i morën jetë foshnjës 7-muajsh!

foshnje14Një fëmijë vetëm 7 – muajsh humbi tragjikisht jetën, pasi mjekët dështuan ta diagnostikonin atë me sëmundjen e duhur.

Bëhet fjalë për një të vogël nga Britania, i cili vuante nga meningjiti, por mjekët nuk e kuptuan dhe pasi i dhanë një paracetamol i thanë nënës së tij që ta merrte në shtëpi.

Mjekët në Epson General Hospital në Angli e diagnostikuan 7 – muajshin Oliver me infeksion në sinus. Dy ditë pasi ai u dërgua në shtëpi, i vogli humbi jetën, pasi në fakt vuante nga meningjiti pneumokokal.

Historia u bë publike nga prindërit e Oliver, të cilët kanë paditur mjekët për neglizhencë, pasi ai nuk duhet të ishte dërguar në shtëpi dhe duhet të ishte trajtuar me antibiotikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tregtia botërore e armëve, ja dy superfuqitë e armatosura deri “në dhëmbë”

Periudha e shtensionimt politik ka marrë padyshim fund. Dekadën e fundit eksportet ...