Korçë, makina Ford 51-vjeçare në gjendje pune

ford-korceKjo makinë tip Ford i përket vitit 1965. Prej 25 vitesh është ne pronësinë e aktorit të njohur korçar Zhani Ziçishti.

Vete aktori tregon se automjeti është i rralle dhe se nga ky tip ka vetëm gjashte te tille ne te gjithë boten.

Ziçishti tregon se makinën e ka blere ne Greqi, por tani nuk e shet edhe nëse i japin nje çmim shume te larte.

I prodhuar ne Keln të Gjermanisë, për rreth çerek shekulli Fordi ka qene ne gjendje te shkëlqyer pune edhe ne Shqipëri.v+

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

karikues-iphone

Kujdes! Ja cfarë rreziku sjellin karikuesit e falsifikuar

Autoritetet amerikane kanë paralajmëruar përdoruesit për rreziqet potenciale që vijnë nga karikuesit ...