Fjalët e jetimit 18-vjeçar në Krujë prekën Topallin, ‘’… O Gjykatës të pashpirt…’’

UntitledPas arestimit të disa personave n ëKrujë të akuzuar për kultivimin e kanabisit, një ndër të arrestuarve ishte dhe një 18 vjecar, i cili tregoi në gjykatë ditën e sotme se është jetim. Pas kësaj deklarate, reagon ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila është prekur nga dëshmia Besmir Vathit. Ai ka rrëfyer para trupit gjykues se ishte jetim dhe është detyruar të lërë shkollën për të pastruar boçet e hashashit. Gjykata e ka lënë në burg dhe kjo ka ngjallur reagimin e ashpër të ish-kryeparlamentares Topalli, e cila poston në profilin e saj në Facebook lajmin e publikuar sot në BalkanËeb, për historinë e Besmirit. Deputetja e Shkodrës e cilëson padrejtësi mbajtjen e tij në burg, ndërsa thotë se janë kushtet ekonomike ato që e kanë shtyrë të kryejë punën e paligjshme.
“Shikojeni o miq, fetyren e djalit jetim pas hekurave..Ai eshte vetem viktima e nje shteti te shpartalkuar nga korrupsioni, nga mediokriteti e krimi qe ka kap majen”,- shkruan deputetja ndër të tjera.

1 COMMENT

  1. moj jozi ti vodhe shume para kur ishe ne fuqi, pse nuk e ndihmon familjen e atij jetimi meqenese na hiqesh se poi te dhimset shume? Po kur ishe ti kryeparlamentare ( kryeparlamentare te thencin) a kishte shtet? Po korrupsion nuk kishte? Si e vure ti pasurine o hajdute ordinere? Perseri ti ke shume shanse ta ndihmosh familjen e atij jetimi, parate i ke ne doren tende, ndihmoje dhe do ta kete me te lehte denimin ai femije( per mua ai eshte femije dhe i uroj nje liri sa me te shpejte…..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.