Fier, kapen 133 kg droge, ja kush eshte i arrestuari

Kliko per me shume info

kanabisi-tiraneFinalizohet me operacioni antidrogë i koduar “TOPOJA”.

Sekuestrohen 133 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Kliko per me shume info

Arrestohet në flagrancë poseduesi.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe falë punës së mirëorganizuar, finalizuan me sukses operacionin antidrogë të koduar “TOPOJA”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-Gëzim Ferko, 56 vjeç, banues në lagjen “Mbrostar Ferko”, Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në aksin rrugor Fier-Seman, në mjetin e tij tip furgon me targa FR 1838 B, i’u gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale 133 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.