Kapen dy femrat shumë të rrezikshme, ja vepra kriminale që bënin

Kliko per me shume info

emigranteDy femra greke të dyshuara për trafikim të një grupi të refugjatëve sirianë, nëpër kufirin malor me Shqipërinë janë vënë në pranga të policisë.

Të dyshuarat janë zbuluar një ditë më parë në rajonin kufitar verior, Kastoria, Greqi, teksa drejtonin dy makina me gjithësej 18 sirianë, përfshirë 6 fëmijë.

Kliko per me shume info

Policia tha se refugjatët kishin planifikuar ta vazhdonin udhëtimin nga Shqipëria drejt një vendi të paspecifikuar të Evropës lindore.

Afro 60 mijë refugjatë dhe migrantë të tjerë, janë të bllokuar në Greqi, pasi disa kufij të së ashtuquajturës “Rrugë Ballkanike” janë mbyllur në fillim të këtij viti.

Të gjithë ata kanë hyrë nga Turqia dhe fillimisht kishin planifikuar të kalonin në vendet e zhvilluara evropiane.

Shumë prej tyre i pagujnë bandat për kontrabandimin e tyre në pjesën veriore nëpër Maqedoni ose Bullgari, ndërsa Shqipëria ishte opsion më i rrallë. (REL)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.