Probleme me privatësinë? Ja cili është aplikacioni më i sigurtë për mesazhe

fb-whatsDebati rreth sigurisë online dhe sigurimit të të dhënave personale nga hakerët ka filluar në internet përsëri.
Tani, WhatsApp dhe Facebook Messenger janë shpallur aplikacionet më të sigurta për mesazhe, thuhet sipas një raporti të ri nga Amnesty International.

Megjithatë, ekspertët janë duke ‘u grindur’ rreth asaj se sa të sigurt janë, transmeton  Express.

LEXO EDHE:  SHBA po punon për të kontrolluar mendjet njerëzore?
Kliko per me shume info

Amnesty International radhiti 11 kompanitë që zotërojnë aplikacionet më të njohura për mesazhe, duke përfshirë Skype, Snapchat dhe Facebook Messenger.

Messenger dhe WhatsApp u konsideruan të parët në rezultate, duke shënuar një vlerësim prej 73/100, me Apple që u radhit gjithashtu lartë me një shkallë prej 67.

Kështu, sipas Amnesty International, WhatsApp dhe Facebook Messenger janë aplikacionet më të sigurta për t’u përdorur.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here