Një tjetër faktor i çuditshëm shkakton diabetin, kancerin dhe…

UntitledShishet e plastikes përmbajnë kimikale të dëmshme për hormonet dhe mund ta shkaktojnë kancerin, diabetin, ADHD-në dhe autizmin, kanë konfirmuar shkencëtarët.
Kimikalet e dëmshme për endokrinet e pengojnë sistemin hormonal të trupit, duke ndikuar në zhvillimin e trupit dhe duke e lënë atë të hapur për një sërë sëmundjesh.
Megjithatë, kimikalet e tilla gjenden në mijëra produkte të përditshme, duke filluar nga shishet e plastikes dhe të metalit, deri te detergjentet, lodrat, kozmetikat etj.
Këto kimikale të padukshme, por tejet të rrezikshme, gjithashtu kanë qenë përgjegjëse edhe për obezitetin, problemet e pjellorisë te meshkujt etj./telegrafi/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Video/ Modelja me bikini i vërsulet prezantuesit pasi i preku të pasmet

Ai i prek të pasmet dhe kjo mjafton që modelja të acarohet ...