Risia e rrjetit social, ja si mund të shikoni videot e Facebook-ut në TV

facebookRrjeti më i madh social në botë, “Facebook”, njoftoi sot se tashmë ka mundësuar një mënyrë të re për të parë videot e “Facebook”-ut në TV.

Videot e rrjetit social në fjalë mund të dërgohen përmes pajisjeve të tilla si “Gogole Chrome cast” dhe “Apple TV”.

Ata gjithashtu mund të gjejnë më shumë video për parë përmes vendeve si “News Feed” ose video të ruajtura.

Kur një video shfaqet nga “Facebook”-u në TV, përdoruesit mund të shohin në kohë reale në ekran reagimit dhe mund të reagojnë ose komentojnë.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

banke-haker

Hakerat: Ja si u vodhën 31 milionë dollarë nga bankat ruse

Banka Qendrore e Rusisë ka thënë se hakerat kanë vjedhur mbi 31 ...