Shqiptarët tregojnë “dhëmbët”! Ja Forcat Speciale që si keni parë kurrë!

ushtria-shqiptareForcat speciale të ushtrisë shqiptare kanë bërë një stërvitje demostrative sot me rastin e 18-vjetorit të krijimit të tyre.

Në këtë demostrim force të kësaj brigate elitare të FA-së, ministrja Mimi Kodheli ka postuar këtë status në profilin e saj në Facebook, si dhe një fotogaleri nga ky aktivitet.

Kliko per me shume info

“Forcat e Armatosura të Shqipërisë festojnë sot krijimin e një ndër strukturave më të reja të saj, por pa as më të voglin dyshim, një nga më elitaret.

LEXO EDHE:  Kokainë në lokal/arrestohet administratori

Nuk mund të mos ndihesh krenare kur kthen kokën pas dhe shikon se çfarë kanë arritur #ForcatSpeciale shqiptare në këto 18 vite të ekzistencës së tyre.

Që nga patrullimi i kufirit shqiptar gjatë Luftës në #Kosovë, në #Afganistan, I#rak, #Çad e deri te operacionet e përbashkëta me Policinë e Shtetit.

Është dita të kujtojmë edhe dëshmorin e atdheut kapiten #FetiVogli. Por është edhe dita të shprehim mbështetjen për Forcat Speciale që shumë shpejt do të përfaqësojnë Shqipërinë në misionet e NATO-s”.

LEXO EDHE:  Makina përplas motorin, në gjendje të rëndë 64-vjeçari

ImageImageImage

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here