F1, Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Meksikës

f1-meksikePiloti Lewis Hamilton arriti të triumfojë në Çmimin e Madh të Meksikës duke shënuar kështu fitoren e 51 në karrierë.

Shoku i tij i skuadrës, Nico Rosberg u rendit i dyti, ndërsa në vendin e tretë Verstappen i cili zhvilloi një garë aspak sportive dhe për këtë gjë u penalizua duke bërë që në podium të ngjitet Vettel.tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Lionel Messi “shpërthen” pas sfidës me Leganes

I inatosur. I zhgënjyer. I mërzitur. Fytyra e Lionel Messi në fund ...