Errësirë totale për 15 ditë në Tokë? NASA: Ja e vërteta

nasaNë mediat sociale ka nisur të qarkullojë lajmi se Toka do të përfshihet në një errësirë për 15 ditë në muajin nëntor. Por, në fakt jo gjithçka e raportuar është e pavërtetë.
NASA ka konfirmuar se ndërmjet datave 15 dhe 29 nëntor do të ketë një fenomen nga ndërveprimi intensive solar i Venusit dhe Jupiterit.

Në një raport që NASA i ka dorëzuar Shtëpisë së Bardhë thuhet se, fenomeni është i rrallë.

Aty theksohet se nuk pritet ndonjë efekt i madh për këto 15 ditë përveç faktit se temperaturat do të rriten të paktë me 6 deri në 8 gradë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Do të shtyp me makinë”, i riu kërcënon Encën, por përgjigja e saj e shokon

Enca njihet si një nga këngëtaret më të sulmuara dhe që rrallë ...