Agolli flet pa dorashka, tregon ‘’sekretin’’ e Ergys Kaçes

ansi-agolliAnsi Agolli, mbrojtësi i kombëtares sonë në një intervistë për “Supersport” foli për ndeshjet e fundit. Ai tha se fitorja e rëndësishme e ekipit të tij në Ligën e Europës ndaj PAOK-ut me shifrat 2-0 ishte edhe për meritë të ish-futbollistit shqiptar të ekipit grek, Ergys Kaçes, i cili i dha informacion gjatë kohës që ishin të grumbulluar në kombëtare.

“Ishte fitore e rëndësishme sepse nuk lejuam PAOK-un të shkëputej. Jemi në lojë për një kualifikim të mundshëm dhe do të jetë çdo gjë e hapur për vendin e dytë. Gjatë grumbullimit të kombëtares e kam pyetur Kaçen për grekët.”- u shpreh ai.

Agolli ishte një nga futbollistët më të spikatur në fushën e lojës mbrëmjen e djeshme duke fituar vëmendjen e mediave sportive të cilat e vlerësuan duke folur me superlativa për paraqitjen e tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dhuna në stadiumin e Kukësit, policit i thyhet shkopi i gomës duke goditur tifozin

Në ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit të luajtur pasditen e sotme në ...