Kapet duke vjedhur, arrestohet 46-vjecarja, ja emri i shqiptares

polici-italiNjë shtetase shqiptare është arrestuar nga Policia italiane, pasi është kapur duke vjedhur në një dyqan të madh të veshjeve sportive “Decathlon”.
Burime për mediat italiane bëjnë me dije se e arrestuara është Vera Marashi, rezidente prej vitesh në Itali.

46-vjeçarja banon në Maddaloni, dhe se veshjet e vjedhura nga ajo kapnin shifrën 419.27 euro.

Mediat italiane shkruajnë se Vera i kishte vendosur veshjet në një qese. Tashmë ajo ndodhet nën masën e sigurisë “Arrest me burg”, në pritje të gjykimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...