Policia publikon emrat dhe fotot: Ja kush janë “të rrezikshmit” e Durrësit

policia-durresPas më të kërkuarve nga blutë e kryeqytetit, Policia e Shtetit publikon super të kërkuarit e vendit. Janë 709 persona, mes tyre dhjetëra femra që janë të dënuar në mungesë ose kërkohen për vepra të ndryshme penale. (shikoni listën këtu)

Mediat kanë shkëputur nga lista e shumë të kërkuarve në të gjithë vendin, të shpallurit në kërkim nga Policia në Durrës.

Janë plot 21 persona të konsideruar të rrezikshëm dhe të shpallur në kërkim, 2 prej të cilëve femra. Ndërkohë 3 prej shumë të kërkuarve rezultojnë të dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa të tjerët me dënime që variojnë nga 5-20 vite burg (në galerinë e fotove poshtë shfaqen fotot, emrat dhe dënimet përkatëse për këdo shumë të kërkuar në Durrës).

Ndërkohë, jo për të gjithë ekzistojnë foto identifikuese, duke e bërë edhe më të vështirë punën e policisë për identifikimin e tyre.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Theri kuzhinierin italian, shqiptari befason me deklaratën. Ja cfarë tha në gjyq

Shqiptari Ricard Nika i akuzuar për vrasjen e kolegut të tij italian Alfio ...