Eljo Hyska, deklarata e parë pas zgjedhjes si kryetar i FRESH

eljo-hyskaEljo Hyska, i riu që do të drejtojë Forumin Rinor Eurosocialist, i zgjedhur me 10.182 vota ne krye te FRESH, tha se zgjedhjet përmes partimit një anëtar një votë pas një gare pas 6 muaji tregon se ky forum është më i madh dhe më demokratik në vend.

“Jam i bindur se të gjithë së bashku do të formojmë një ekip fantastik. Falenderoj 25 mijë votuesit e FRESSH të cilët dje treguan se ne jemi forumi më i madh, më i hapur dhe më demokratik në vend. Dua tju siguroj se të 7 sëbashku, duke marrë më të mmirën nga platforma e gjithësecilit do të ndërtojmë një ekip fantastik”, tha Hyska.

LEXO EDHE:  Ministrja e Drejtësisë: Mbështetja më e madhe buxhetore e qeverisë për institucionet e Vettingut
Kliko per me shume info

Ai beri me dije se do të përfaqësojë denjësisht të rinjtë socialistë në vend përmes një ekipi që ka hartuar platoformat më të mira. 2 nënkryetrarët e FRESSH u zgjodhën Shpati Kolgega me 7706 vota dhe Elsamed Mukaj me 2742 vota.
Burimet zyrtare kane thene se pjesmarrja në votim ishte 65%, ose afro 25.000 votues në të gjithë vendin

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here