Banorët rrezikojnë jetën, torturat në Elbasan si në mesjetë (Foto)

UntitledTorturat në një fshat në dalje të Elbasanit nuk kanë të përfunduar. Raportuar nga vetë banorët, në këtë fshat shkuarja për në shtëpi është shtëpi. Pas mungesës së një ure, banorët detyrohen të ‘’udhëtojnë’’ si në mesjetë. Ata varen në kavo mbi lum duke rrezikuar jetën dhe askush nuk ka bërë asgjë. Nëpërmjet një video në rrjetet sociale, tregohet tmerri dhe tortura që këta banorë kalojnë. Banorët thonë se ura u shkatërrua si pasojë e rrëshqitjeve të tokës, por autoriteteve nuk u ra ndërmend ta zëvendësonin atë, duke i lënë të izoluar në mëshirë të fatit. Në pamundësi për të gjetur zgjidhje, të vegjël, të rinj e të moshuar detyrojnë të përdorin “urën” e improvizuar, që nuk është gjë tjetër veçse një litar. Por pavarësisht videos trishtuese që po qarkullon në rrjet, askush nuk ka një zgjidhje për këta banorë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here