Egjipt, djali 12 vjecar martohet me kushërirën

egjiptiNjë djalosh 12 vjeçar në do të martohet me kushërirën e tij 11 vjeçe, pasi babai i nuses së ardhshme ka dhënë bekimet e tij.

E ndërsa familja dhe miqtë e Nasser Hassan festonin në dasmën e madhe të djalit të madh, babai vendosi të bënte publik edhe “gëzimin e dyfishtë” duke bërë publik fejesën e tyre.

Ligjet egjiptiane e kanë të ndaluar martesën për çifte nën 18 vjeç dhe vendimi për Omar, 12 vjeç dhe Gharam, 11 vjeçe, ka bërë që një sërë reagimesh nga aktivistët.

Babai i vajzës ka deklaruar se nuk ka “asgjë të pavend” rreth çiftit, duke shtuar se është vetëm fejesa, jo martesa.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tetë drejtues mjetesh arrestohen për “mitëdhënie” ndaj policëve rrugorë

Policia e Shtetit permes nje deklarate te dielen, ka njoftuar goditjen e ...