Tiranë, dëshmon në gjyq i mbijetuari i atentatit me pagesë

Kliko per me shume info

deshmitariGjykata e krimeve të rënda pyeti si dëshmitar shtetasin Edmond Çakmashi, person i plagosur në tentatin e vrasësve me pagesë që po gjykohen pranë kësaj gjykate.

Dëshmia e Çakmashit, u dha në procesin penal qe po zhvillohet ndaj të pandehurve të akuzuar si “vrasës” me pagesë të drejtuar nga i pandehuri Admir Tafilit, i dënuar me disa burgime të përjetshme.

Kliko per me shume info

Para gjykatës, Çakmashi pranoi ngjarjen e ndodhur më 4 shtator të 2014 ku mbeti i plagosur por tha se nuk i njihte autorët dhe personat që kanë porositur vrasjen e tij.

Për këtë ngjarje, ka rrëfyer i penduari Kristi Pine, i cili ka pranuar se është porositur për të vrarë Edmond Çakmashin.

Banda e drejtuar e kryesuar nga Tafili dhe e drejtuar nga burgu, dyshohet se ka kryer disa vrasje e plagosje me pagesë, për të cilat po gjykohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.