Kryeministri Edi Rama mbërrin në Serbi, ja cfarë i ndodhi në aeroport

rama-serbiKryeministri i Shqipërisë Edi Rama të mërkurën në mbrëmje ka udhëtuar nga Tirana për në Beograd.

Tanjug raporton se Ramën në aeroport e ka pritur shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq dhe jo kryeministri Vucic.

Kliko per me shume info

Rama të enjten do të takohet me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiq, ndërsa të dytë bashkë do të marrin pjesë në Forumin e Sigurisë që po mbahet në Beograd.

LEXO EDHE:  “Tepsia u kalb”, deputeti i LSI: Rama emëroi pa konkurs 2 drejtorë, çështja në Prokurori

Temë kryesore e Forumit do të jetë marrëdhëniet shqiptaro-serbe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here