E frikshme, pengjet në Somali mbijetuan duke ngrënë minj

somaliiiNjë grup i marinarëve të cilët mbaheshin peng nga piratët somalezë për gati pesë vjet kanë mbijetuar pjesërisht duke ngrënë minj.

Marinari filipinas Arnel Balbero i tha BBC-së, se atyre u ishte dhënë ujë në sasi shumë të vogla, duke thënë se ndiheshin si ” të vdekurit në këmbë”.

26 marinarë janë marrë peng në vitin 2012 dhe janë dërguar në Somali. Ata u liruan të shtunën, pasi është paguar një shpërblim.

Ata janë nga Kina, Filipinet, Kamboxhia, Indonezia, Vietnami dhe Tajvani.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pakistan, nxiren 36 trupa pas rrëzimit të aeroplanit

Një aeroplan pakistanez që kishte në bord 47 persona është rrëzuar në ...