Droga “mbyt” Vlorën, sekuestrohen 324 kg hashash, 1 i arrestuar

drogaaa vlNjë tjetër aksioni i madh është zhvilluar sot në Vlorë, ku janë sekuestruar plot 324 kilogramë kanabis. Nga aksioni ka mbetur i arrestuar një trafikant, ndërsa është shpallur në kërkim tjetri.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se në pranga ka rënë Aldrin Ramadani, 25 – vjeç, ndërsa në kërkim është shpallur 54 – vjeçari me iniciale Z.T., të dy banues në fshatin Tragjas.

LEXO EDHE:  EMRI/ Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet në Lezhë 40-vjeçari i rrezikshëm
Kliko per me shume info

Policia thotë se pas kontrollit të ushtruar në një stallë në këtë fshat, përballë banesës së 54 – vjeçarit kanë gjetur të fshehur në të, një sasi kanabis me peshë totale rreth 269 kilogramë.

Policia ka shpallur në kërkim 54 – vjeçarin si autorin e dyshuar në lidhje me posedimin e kësaj lënde narkotike dhe thotë se po punohet për kapjen e tij.

LEXO EDHE:  Aksidenti me dy të vdekur në Dibër, policia: Makina drejtohej nga një 15- vjeçar

Ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 25 – vjeçarit Aldrin Ramadani, po në fshatin Tragjas, policia ka gjetur një sasi tjetër me lëndë narkotike, me peshë prej 55 kilogramë.

Vazhdojnë hëtimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tjerë të implikuar në veprimtarinë kriminale të fushës së prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here