Policia “blindon” vendin, 300 forca nga jugu në veri për drogën

kanabisi-matPolicia e Shtetit thotë se ka nisur një operacion masiv anti-kanabis. Sipas njoftimit zyrtar 300 forca policore janë të angazhuara në disa qarqe.

Operacione janë duke u zhvilluar në Shkodër, Vlorë e Gjirokastër. Efektivët janë dërguar në zonat më problematike në mbjelljen e kanabisit, Zonat e Dukagjinit, Lumit të Vlorës, Kurvelesh e Memaliaj.

Deri tani nuk ka ndonjë informacion në lidhje me sasinë e kanabisit të shkatërruar. Çdo ditë lënda narkotike po kapet nga policia, ndërsa duket sikur nuk ka të sosur. Pas sezonit të korrjes, tani trafikantët mundohen ta shesin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet duke vjedhur naftë, prangoset punonjësi i sigurisë së ‘’TAP’’ në Lushnje

Policia e Lushnjes ka arrestuar një polic privat dhe shokun e tij ...