Kapen 30 kilogramë drogë në Tiranë, ja kush janë dy të arrestuarit

drogaaSekuestrohen 30 kilograme kanabis ne Tirane. Policia beri me dije se ka vene ne pranga edhe dy persona gjate sekuestrimit te droges.

Burimet zyrtare thane se me date 22.10.2016 ora 21.00 nga ana e Seksionit per Hetimin e Narkotikeve ne Drejtorine Vendore te Policise Tirane ne bashkëpunim me forcat Shqiponja eshte bëre arrestimi ne flagrance i shtetasve:

Kliko per me shume info

1- Edmond Nezaj , 1977 lindur ne Bajram Curri dhe banues ne Tirane ” Unaza e Re ”
2- Gentjan Nezaj , 1980 lindur ne Bajram Curri dhe banues ne Tirane .

Arrestimi i ketyre shtetasve eshte bere per arsye se:

Keta shtetas jane kapur ne flagrance pasi kane qene duke levizuar ne automjetin ne pronesi te shtetasit Edmond Nezaj ne vendin e quajtur Ura e Institutit Kamez, tip Mercedes ngjyre gri me targa AA822OK dhe gjate kontrollit te ushtruar nga sherbimet Shqiponja i eshte gjetur dhe sekuestruar ne cilesine e proves materiale nje sasi prej 30.4 kg lende narkotike e llojit kanabis sativa.

Nga ana jone kryer veprimet e duhura proceduriale dhe materialet do ti referohen per konpetence prokurorise se rrethit Gjyqesor Tirane per vepren penale te ‘’Prodhim dhe shitje te narkotikeve ne bashkepunim’’ parashikuar nga neni 283/2 i Kodit pen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.