Kapet sasi e madhe droge në Greqi, në pranga 6 shqiptare

drogeeRreth 1 ton kanabis është sekuestruar gjatë ditës së sotme në një magazinë në Greqi. Magazina ndodhet në Afidnes. Në pranga kanë rënë 6 shtetas shqiptarë dhe një grek të cilët dyshohet se kanë marrë pjesë në një organizatë terroriste.

Sipas policisë greke, një pjesë e drogës është gjetur në një kamion, pasi ishte ngarkuar dhe po bëhej gati për tu transportuar.

Droga është zbuluar, për shkak se njerëzit e përfshirë në rrjet bënin transferta të mëdha të parave dhe kjo gjë ka sjelllë dyshime. Mediet helene shkruajnë se drogë vinte nga Shqipëria.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat/ Nisen me çanta plot me drogë drejt Greqisë, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në flagrancë, pasi u ...